رفتن به محتوای اصلی
کاربرد اس ام اس در دفاتر بیمه

کاربرد اس ام اس در دفاتر بیمه

چرا بازاریابی پیامکی برای دفاتر بیمه مناسب است؟

بیمه خدمتی است که تمام مردم به آن نیاز دارند و آن را تضمینی برای امنیت خود می‌دانند. اما این بازار کار وسیع به تنهایی موفقیت یک دفتر بیمه را تضمین نمی‌کند. روشی نیاز است تا خودتان را به مشتریان بشناسانید و در نگاه آنان از سایر دفاتر بیمه متمایز گردید. برای کسب این موقعیت می‌توانید از رسانه‌های مختلفی بهره گیرید. احتمالاً در نگاه اول پیامک در بین آنها چندان به چشم نمی‌آید. اما به هیچوجه نباید تاثیر بازاریابی پیامکی را دست‌کم بگیرید. این جدیدترین ابزار بازاریابی در مدت کوتاهی تاثیر بالای خود را اثبات کرده است. مهم نیست در چه شهری باشید و چه خدماتی به مشتریان ارائه دهید، بازاریابی پیامکی می‌تواند تجارت شما را متحول کند.

آنچه یک دفتر بیمه را از سایر رقبا متمایز می‌کند، سطح خدماتی است که به مشتریان ارائه می‌دهد. دقیقاً همینجاست که پیامک به کمک شما می‌آید. تبلیغ و معرفی دفتر بیمۀ شما تنها یک کارایی کوچک این ابزار بازاریابی است. آنچه واقعا پیام کوتاه را برای دفاتر بیمه مناسب می‌کند، امکاناتی است که برای خدمت‌رسانی بهتر در اختیارشان قرار می‌دهد، و این دقیقا همان چیزی است که می‌تواند تجارت شما را دگرگون نماید. در ادامه به بررسی مزایا و کاربردهای پیامک برای دفاتر بیمه می‌پردازیم.

بازار هدفتان را نسبت به مزایا و خدمات بیمۀ خود آگاه کنید.

شما می‌توانید با استفاده از بانک شمارۀ طبقه‌بندی شدۀ پارتاوب (بر اساس شهر، محله، کد پستی، صاحبان مشاغل و …) به بازار هدف خود ارسال انجام دهید و مشتریان را از خدماتی که ارائه می‌دهید آگاه نمائید. به این ترتیب می‌توانید بازار هدف را از وجود خود آگاه شده و در نتیجه مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب نمائید.

بطور مثال : آیا از مزایای بیمه عمر اطلاعی دارید ؟! مشاوره تخصصی : ۰۲۱۰۰۰۰۰۰۰۰ بیمه ….. نمایندگی ….

 

زمان اتمام بیمه را به مشتری اخطار دهید و از او درخواست تمدید کنید.

پیامک بهترین و سریع‌ترین ابزار موجود برای این منظور است. پیغام شما بلافاصله توسط مشتری دریافت می‌شود و وقت چندان زیادی از طرفین گرفته نخواهد شد. نکتۀ فوق‌العاده این است که با تنظیم سامانه، ارسال پیامک به صورت کاملا خودکار انجام می‌پذیرد و نیازی نیست هر ارسال خود را به صورت دستی انجام دهید. به این ترتیب می‌توانید تمام یادآوری‌های لازم را به مشتریان کرده و مطمئن باشید که همه چیز به بهترین نحو اداره می‌شود. همچنین خوب است اگر در پیامک خود یک تخفیف ویژه نیز بروی هزینۀ تمدید در نظر بگیرید و مشتریان را بیشتر ترغیب کنید.

بطور مثال : بیمه گذار محترم بیمه نامه بدنه خودروی شما رو به اتمام است شما میتوانید تا قبل از پایان زمان بیمه نامه جهت تمدید و دریافت تخفیف ویژه به نمایندگی بیمه ….. مراجعه نمایید.

 

مشتری می‌تواند اطلاعات مورد نظر خود را از سرویس پیامکی شما دریافت کند.

کافی است امکان پاسخ خودکار را برای سامانۀ خود فعال نمائید و تنظیمات لازم را انجام دهید. به این ترتیب مشتری می‌تواند با ارسال یک کلمه یا عدد بخصوص به خط اختصاصی شما از آخرین وضعیت بیمۀ خود و سایر اطلاعات مربوطه مطلع گردد.

در مناسب‌های مختلف به مشتریان خود پیام تبریک و تهنیت ارسال نمائید.

این یک روش خوب برای نزدیک شدن بیشتر به مشتریان است. به این ترتیب مشتری متوجه خواهد شد که به یادش هستید و برایش ارزش قائلید. شما حتی می‌توانید بواسطۀ پیامک تولد مشتری را تبریک بگوئید و او را غافلگیر نمائید. همچنین با توجه به امکاناتی که پارتاوب در اختبار شما قرار داده شما میتوانید حتی نام شخص را بصورت اتوماتیک در متن گنجانده و پیام را ارسال نمایید

بطور مثال : جناب آقای علیرضا محبوبی سالروز تولدتان مبارک باد. بیمه …. نمایندگی ….

 

خدمات و امکانات جدید خود را به اطلاع مشتریان برسانید.

شما می‌توانید با پیامک مشتریان را از جدیدترین خدمات خود مطلع کنید و پیشنهاد دریافت این خدمات را به آنها بدهید. حتی می‌توانید برای گرفتن بازدهی بیشتر یک تخفیف ویژه برای مشتریان خود در نظر بگیرید و آنها را بیشتر به دریافت این خدمات جدید ترغیب کنید.

به برگزاری مسابقه و نظرسنجی بپردازید.

این یک راه عالی برای جذب مخاطبان بیشتر است. کافی است یک مسابقه برگزار کنید و یک جایزه مناسب برای آن در نظر بگیرید. به این ترتیب افراد بیشتری با شما و خدماتتان آشنا می‌شوند و در نتیجه تعداد مشتریان شما افزایش خواهد یافت. شما همچنین می‌توانید یک نظرسنجی برای مشتریان خود برگزار کنید و نظر آنان را در مورد کار و خدمات خود جویا شوید. این نظرسنجی شما را در ارائه خدمات هر چه بهتر یاری خواهد کرد.

با مشتری خود یک ارتباط دو طرفه و صمیمی داشته باشید.

پیامک به شما اجازه می‌دهد یک رابطه دو طرفه با مشتریان داشته باشید و علاوه بر ارسال، پیغام‌های آنان را نیز دریافت کنید. به این ترتیب مشتری می‌تواند پیشنهادات و انتقادات خود را برایتان ارسال نماید و در بهبود هر چه بهتر خدمات شما مشارکت داشته باشد. همچنین پیامک امکان داشتن یک رابطۀ صمیمی با مشتری را به شما می‌دهد. ذکر نام مشتریان در پیامک‌ یک روش خوب برای ایجاد صمیمیت بیشتر به حساب می‌آید.

علاوه بر موارد ذکر شده، پیامک امکانات بسیار دیگری را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید از مشتریان بابت انتخاب خود تشکر نمائید، آنان را از رویدادهای ویژه با خبر کنید، پیشنهادات مختلفی به آنان بدهید، برای ارتباط با کارمندان از پیامک استفاده کنید و برای اطلاع از سایر کاربردهای پیامک و مطرح کردن سوالات خود می‌توانید با بخش فروش پارتاوب تماس حاصل فرمائید.

یک نظر برای این نوشته موجود است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا