رفتن به محتوای اصلی
Sms چیست؟

sms چیست؟

سری مطالب قالب توتال

به نام خدا
اس ام اس چیست؟
sms یا پیامک که خلاصه شده ی کلمات short message system هستند که در بستر تلفن همراه از آن استفاده می شود.
این سرویسی برای تبادل پیام های متنی از طریق موبایل می باشد.
به نقل از ویکی پدیا پیام کوتاه یکی از فعالیت های پرسود برای شرکت های مخابراتی محسوب می شود درآمد حاصل از این خدمات به ۶۷ میلیارد دلار در سال برسد.
این تکنولوژی در سال ۱۹۹۲میلادی در مجموعه ی (سما تلکام) شرکت مخابراتی وُدافون در انگلستان پایه گذاری شد.
پیامک برای اولین با در سال ۱۳۸۱ در ایران مورد استفاده قرار گرفت. و جالب است که در سال ۱۳۸۵ حدود ۸ میلیارد پیام کوتاه در ایران مبادله شد.
در سال های بعدی نرم افزار های متعددی در زمینه ی پیام کوتاه فعالیت کردند که با نام سامانه پیامک یا اس ام اس شناخته می شدند.
با پیشرفت و گسترده شدن این فناوری محبوب ، استفاده از خدمات پیام کوتاه در بستر خط تلفن ثابت یکی از خدماتی است که در بسیاری از نقاط جهان مورد استفاده مشترکین قرار می گیرد و به عنوان یک سرویس حرفه ای جایگاه و محبوبیت خود را در بین کاربران ارتقاء بخشیده است.
هم اکنون در بسیاری از کشور ها از پنل های ارسال پیام کوتاه برای مطرح کردن و آسان تر کردن کسب و کار خود استفاده می کنند.
با توجه به این مسأله که گوشی تلفن همراه وسیله ای کاملا ضروری و در دستان اکثریت مردم قرار دارد ، بسیاری از اصناف ، اشخاص ، شرکت ها ، سازمان ها و… برای تبلیغات از این بستر به صورت هدفمند استفاده می کنند.
.منظور از هدفمند این است که برای مثال شخصی می خواهد فقط در یک منطقه پیامک بفرستد یا صنف دیگری می خواهد فقط برای پسران پیامک بفرستد
منظور از آسان تر شدن کسب و کار چیست؟
بسیاری از کسب و کار ها هستند که می بایست به طور منظم مطلبی را به کاربران خود یادآوری کنند. برای مثال نماینده بیمه ای را در نظر بگیرید که هر ماه باید برای پرداخت اقساط با مشتریان خود تماس بگیرد . و یا شرکت ارائه سرویس های اینترنتی را در نظر بگیرید که تاریخ استفاده از سرویس مشترکش تمام شده و می خواهد به ایشان اطلاع رسانی کند.
همه ی این کار ها هم از نظر هزینه و هم از نظر زمانی بسیار پر زحمت تر از سامانه ی ارسال پیامک تبلیغاتی هستند.
در نهایت ما می تانیم با استفاده از سامانه ی پیام کوتاه به امکانات بسیاری دسترسی داشته باشیم که آن ها را در دیگر مطالب دنبال می کنیم.

سامانه ارائه پنل اس ام اس آقای پیامک
ارادت |  سینا کاوسی

 

منبع: سامانه پیام کوتاه آقای پیامک

 

پیشنهاد:

نقش اس ام اس در شرکت های مسافرتی

کاربرد اس ام اس در دفاتر بیمه

برای این نوشته 3 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا